-
-

Profesionální výměna pneumatiky - pneuservis AZM Brno

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

PROFESIONÁLNÍ VÝMĚNA PNEUMATIK - PNEUSERVIS AZM BRNO

Zajistíme pro vás výměnu pneumatik na vozech bez rozdílu značky a stáří.

Jak probíhá výměna pneumatik v AZM Brno:

 • Vaše vozidlo opatrně zvedneme do výšky potřebné k demontáži kol na moderních zvedácích české firmy Golemtech, které jsou speciálně profilovány k bezpečnému provedení výměny pneumatik.
 • Kola s citem sundáme z náboje tak, aby nedošlo k poškození od šroubů.
 • Gumu sejmeme šetrně z ráfku.
 • V rámci výměny pneumatik ráfek očistíme a novou gumu namažeme, aby při montáži nedošlo k jejímu poškození a nasadíme na váš disk.
 • Tlakovým vzduchem pneumatiku nahustíme na předepsanou hodnotu výrobcem - výměna pneu tak probíhá vždy dle doporučených hodnot zapsaných v technické dokumentaci.
 • S přesností na jeden gram kolo vyvážíme. Místa lepení po starých závažích na vašich aludiscích očistíme.
 • Před montáži kol zpět na váš vůz očistíme dosedací plochy na náboji. Jako ochranu proti zareznutí dosedací plochy a šrouby namažeme speciálním mazivem.
 • S opatrností nasadíme kola zpět a matice rukou, aby nedošlo k poškození závitu, chytíme na závit.
 • Vzduchovou pistolí, nastavenou na malý utahovací moment, aby nedošlo k poškození disku, dotáhneme do kříže matice kol.
 • Momentovým klíčem utáhneme matice na předepsanou hodnotu danou výrobcem, aby nedošlo k poškození matic.
 • Poté vůz spustíme ze zvedáku zpět a předáme vám ho zpět s vyměněnými pneumatikami.


Z tohoto popisu vidíte že i taková zdánlivě banální servisní akce, jako je výměna pneumatik, má svá pravidla. Při jejich nedodržení může dojít k nenapravitelnému poškození některé části. V současné době je trend snižovat cenu, zvyšovat rychlost výměny pneumatik na úkor kvality, či dodržení pravidel, což v důsledku znamená novou investici kvůli výměně poškozených dílů. Touto cestou rozhodně autoservis AZM jít nehodlá a chce nabídnout v rámci služby "výměna pneumatik Brno" kvalitu a pečlivost za rozumnou cenu.

Při výměně pneumatik je důležité dbát na několik bezpečnostních a technických hledisek, proto pokud nejste zcela technicky nadaní, nemáte potřebné zkušenosti a výměnu pneumatiky neřešíte několikrát do roka, je lepší tento úkon svěřit odborníkům. Rozhodně tím ušetříte čas i starosti. Rychlá výměna pneumatiky = potřebné nářadí a zkušenosti. Pamatujte na to. 

Ukázka výměny pneumatik v pneuservisu AZM Brno:

 

Už jen krůček k bezpečné jízdě

Zima, léto, podzim nebo jaro - je vždy ten správný čas na to, abyste zajistili, že vaše pneumatiky jsou v optimálním stavu pro bezpečnou a pohodlnou jízdu. Nabízíme vám profesionální službu výměny pneumatik, která vám poskytne klid a jistotu na silnici.

Náš tým zkušených mechaniků vám pomůže s rychlou a efektivní výměnou pneumatik, abyste byli připraveni na každou sezónu. Máte-li staré, opotřebované pneumatiky nebo potřebujete nové, jsme tu pro vás.

Nebuďte závislí na nepříznivém počasí nebo nebezpečných silničních podmínkách. Mějte kontrolu nad svým vozem a zajistěte si výměnu pneumatik ještě dnes. Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci a nabídku naší služby výměny pneumatik. Vaše bezpečí a pohodlí jsou naší prioritou.