-
-

Renovace / regenerace filtrů pevných částic ( DPF/FAP)

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

Zjistěte nezávazně cenu regenerace filtru pevných částic - KONTAKTUJTE NÁS ZDE. Provádíme tyto úkony:

 • výměna filtru pevných částic,
 • odblokování filtru pevných částic,
 • doplnění filtru pevných částic.

Výměna filtru pevných částic

Uvažujte o ní v momentě, kdy začne trvale svítit ve vašem voze kontrolka DPF filtru. S nutností výměny filtru pevných částic je spojeno vnímání provozovatele vozu, že motor má snížený výkon, naopak vyšší spotřebu paliva a celková funkčnost motoru není v ideálním stavu.

Řešíme samozřejmě i odblokování filtru pevných částic a doplňování filtru pevných částic. U automobilů, které nemají delší dobu dodána aditiva, jsou regenerace neúčinné či vůbec neprobíhají. Filtr pevných částic se tak časem zcela zanese sazemi. Moderní filtry však již fungují na bázi aktivní regenerace, tj. bez použití aditiv klasickým způsobem.

 

PROČ regenerace filtru pevných části právě u nás?

 • čištění DPF/FAP bez použití chemických přípravků až na 100% původních hodnot,

 • pravidelné čištění filtru pevných částic = záruka 2roky nebo 80000 km a plnění emisních norem filtru na tuto dobu,

 • garance funkčnosti a možnost opakovaného čištění,

 • důkladné měření a testy doložené protokolem,

 • přibližně čtvrtinové náklady regenerace filtru proti pořízení nového filtru,

 • ekologický proces čištění DPF nebo FAP filtrů šetrný k životnímu prostředí.

 

Chytré řešení pro všechny typy DPF/FAP filtrů

Máme pro vás řešení, které dokáže z filtru pevných částic odstranit veškerý obsah popela, je garantované, funkční a maximálně ekologické. Revoluční technologie regenerace filtru pevných částic zaručuje spokojené zákazníky, spolehlivost jejich vozů, ochranu životního prostředí, a záruku správné funkce filtru pevných částic.

Motor při procesu spalování produkuje saze. Ty jsou zachyceny filtrem pevných částic a v pravidelných intervalech přeměňovány na popel, který se ve filtru usazuje a tím postupně dochází k jeho zanešení.

Naše technologie renovace filtrů pevných částic je jedinečná v tom, že na rozdíl od jiných dokážeme z filtru odstranit nejen saze, ale i nahromaděný popel!

 

Průběh regenerace/čištění filtrů pevných částic

Renovované filtry pevných částic v autoservisu AZM Brno jsou po procesu čištění v podstatě jako nové, díky tomu garantujeme vysoký nájezd kilometrů, de facto stejný jako výrobce nových filtrů.

Postup regenerace filtru pevných částic DPF/FAP:

   1. Test mechanického poškození filtru pevných částic

    Je to první krok při regeneraci filtru pevných částic, při kterém proběhne kontrola vložky filtru pevných částic, zda není poškozena trhlinou či prasklinou, v případě poškození, filtr nelze dále čistit a musí se vyměnit za nový, v tom případě má zákazník tento test zdarma.

   2. Termální spalování filtru pevných částic

    Zahřátím filtru ve speciální peci na přesnou teplotu, se simuluje průběh regenerace a díky tomu se promění veškeré nahromaděné saze na popel.

   3. Tepelná tlaková tryska filtru pevných částic

    Použití tlakové trysky s přesně daným tlakem, se pomocí horkého vzduchu uvolní uložený popel, a tím se připraví k následné extrakci.

   4. Zpětný sukční systém filtru pevných částic

    Systémem tlakového a podtlakového vysávání - ve speciálním uzavřeném prostoru kvůli ochraně životního prostředí dochází k závěrečné extrakci popela z filtru pevných částic.

Mezi jednotlivými kroky, před i po samotné renovaci filtru pevných částic, je vždy prováděna diagnostika a důkladné testy stavu filtru pevných částic.

Doba potřebná k čištění DPF/FAP

Filtr pevných částic v autoservisu AZM Brno demontujeme z vozu, poté ho kurýrní službou odešleme na specializované pracoviště, kde ho zrenovujeme do stavu nového filtru, po dodání zpět provedeme zpětnou montáž. Celková doba potřebná k opravě vozu činí 5 - 7 pracovních dní.

Záruka na čištění filtru pevných částic

Jelikož máme ověřeno, že námi používané technologie fungují, poskytujeme záruku stejnou jako výrobci nových filtrů pevných částic, to je 80000 Km nebo dva roky, podle toho co nastane dříve.

Filtr pevných částic je na konci složitého spalovacího systému, proto je důležité pro správnou funkci DPF/FAP a uznání záruky, aby celý systém pracoval bezchybně, zejména:

    • systém vstřikování paliva,

    • systém zpětného vedení výfukových plynů,

    • systém funkce katalyzátoru,

    • používání nekvalitních paliv a přísad.

 

Životnost filtru pevných částic DPF/FAP

    • Nový vůz má nájezd cca 400 Km. V novém filtru pevných částic není uložen žádný popel, pouze se začínají hromadit saze. První regenerace u vozu proběhne při cca 800 – 1000 Km a z uložených sazí vytvoří miniaturní množství popela, které se uloží na konci kanálků.
    • Nájezd cca 40000 Km. Ve filtru pevných částic je uloženo 10 – 20 gramů popela. Celkové množství popela je závislé na stylu jízdy, počtu regeneračních cyklů, a také kvalitě použitého paliva. Regenerace probíhají stále v rozmezí 500 – 1000 Km. Filtr pevných částic ve většině případů funguje správně a není třeba ho čistit.
    • Nájezd cca 60000 Km. Obsah sazí se zvýšil a zvyšuje se protitlak spalin. V tuto chvíli vozidlo spustí aktivní regeneraci filtru, aby spálilo saze na popel. Pokud by regenerace neproběhla korektně a vůz nahlásil chybu DPF, při nízkém obsahu popela může pomoci regenerace vyvolaná diagnostikou.
    • Nájezd cca 150000 Km. Filtr pevných částic je již z velké části zanesen popelem. Interval mezi regeneracemi se zkracuje na 100 – 300 Km, protože se zmenšil prostor pro uložení sazí. Násilná regenerace může propálit filtr pevných částic. V žádném případě se již NESMÍ použít chemického čištění, které filtr zcela zalepí a znemožní další renovace.
    • Nájezd cca 180000 Km. Množství popela ve filtru pevných částic překročilo maximální možnou míru, vozidlo omezí výkon a tím sníží kouřivost motoru, aby nedošlo k úplné neprůchodnosti výfuku.

Nenechávejte regeneraci filtru pevných částic na poslední chvíli. Při pravidelné kontrole by měl i filtr projít detekcí a případně mechanik nazná, že je třeba situaci řešit a provést čištění filtru pevných částic bezodkladně.

V případě zájmu o službu "regenerace filtru pevných částic Brno" nás neváhejte kontaktovat. Vyčištění filtru pevných částic vám provedeme precizně a za dobrou cenu.

Proč regenerovat filtr pevných částic u AZM Brno?

Cena služeb autoservisu – oproti autorizovaným servisům u nás získáte stejně kvalitní služby, ale za téměř poloviční cenu. Přitom používáme stejné diagnostické nástroje a postupy, jako servisy autorizované. Před samotnou realizací vám nezávazně naceníme nákladnost. Ve většině případů dokážeme náklady opravy odhadnout natolik, že finální cena odpovídá nacenění. U nás nečekejte postupné zvyšování realizační ceny. Rámcový ceník autoservisu AZM Brno najdete zde.

Rychlost zajištění regenerace filtru pevných částic – odbavení oprav provádíme v nejbližším možném termínu, samozřejmě s ohledem na složitost závady/servisního úkonu. Je nám jasné, že auto je pro vás důležité, proto se ho snažíme co nejdříve vrátit opravené k užívání. Zbytečně nečekáte na díly, veškeré případné náhradní díly máme okamžitě k dispozici.

Kvalita služeb – k přesné detekci a opravě problému DPF filtru využíváme moderní diagnostiku + postupy prověřené letitými zkušenostmi našeho stálého týmu servisních mechaniků. Vždy hledáme nejlevnější řešení z pohledu našeho zákazníka. Ne vždy se vyplatí opravovat problém, někdy je méně nákladné vyměnit díl za nový. Nebo naopak zase nevyměňovat díl, ale pokusit se o opravu. Toto rozhodnutí s ohledem na šetření financí klienta vždy dopředu konzultuje mechanik se zákazníkem.  

Promyšlený přístup - Vyměnit vadný celek za nový umí v každém autoservise! Autoservis AZM Brno preferuje v případě svých služeb přístup, kde prioritu má nalezení a odstranění příčiny závady vozidla, namísto bezhlavého měnění drahých dílů. Jsme opravnou automobilů se spolehlivým a korektním jednáním, máme stálý tým zkušených automechaniků, kteří umí i za pomoci moderních diagnostických prostředků velmi přesně určit původ závady a za odpovídající cenu opravit. Mechanici autoservisu AZM Brno nehledají složitá řešení tam, kde nejsou třeba.

Zajistěte si optimální výkon svého vozu s naší službou čištění filtru DPF v Brně. Obnovte účinnost a prodlužte životnost vašeho filtru DPF díky profesionální péči našich odborníků. Snižte emise a získejte zpět ten nejlepší výkon. Kontaktujte nás pro sjednání termínu služby „čištění filtru DPF Brno“ ještě dnes!

Na vaši návštěvu se těší Autoservis AZM Brno - váš specialista na repase filtru pevných částic (Brno).

------------

Definice: Běžně se kromě pojmu filtr pevných částic používá i jeho zkratka DPF (Diesel Particulate Filter). Je to zařízení, které výrazně redukuje velké a eliminuje malé prachové částice vznikající při spalování v motorových vozidlech. DPF filtry tím snižují emise pevných částic a prospívají tak životnímu prostředí. Původně se filtr pevných částic instaloval do motorů spalující naftu, ale s motoristickou normou Euro 6.2 přišla řada i na motory benzínové.

Tematické určení služby: regenerace DPF filtru, čištění DPF filtru Brno, čištění filtru pevných částic Brno, čištění filtru pevných částic cena, regenerace filtru pevných částic Brno, renovace FAP, renovace DPF, výměna filtru pevných částic , odblokování filtru pevných částic, dopnění filtru pevných částic. Dále pak: kontrola DPF Brno, filtr pevných částic čištění Brno, regenerace filtru pevných částic, filtr pevných částic cena, výměna filtru pevných částic, výměna filtru pevných částic cena, oprava dpf filtru, filtr pevných částic cena. 


Často kladené dotazy

Kolik bude stát oprava/údržba mého vozu?

U každého vozidla je cena opravy nebo údržby individuální a závisí na rozsahu práce a potřebných náhradních dílech. Doporučujeme nám poslat informace o vašem vozidle a popsat problémy, abychom vám mohli poskytnout přesný odhad nákladů na servis/opravu vašeho vozu.

Máte volný termín pro opravu/servis mého vozu?

Rádi vám sdělíme dostupnost termínů pro opravy a servis. Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Obratem vám, dle rozsahu závady či požadavku na servisní úkon, sdělíme nejbližší možný termín.

Máte náhradní díly pro můj vůz?

Náš servis disponuje širokou škálou náhradních dílů pro různé značky a modely vozidel. Spolupracujeme na denní bázi s rozsáhlou sítí dodavatelů náhradních dílů, kteří nás pravidelně zásobují. Pokud máte konkrétní požadavek ohledně náhradních dílů pro váš vůz, kontaktujte nás a rádi vám sdělíme dostupnost požadovaných dílů.

Kdy je nejlepší doba na servis mého vozu?

Jelikož poskytujeme kompletní služby servisu a pneuservisu, pak je třeba předpokládat, že servisní kalendář je u nás stále naplněn. Proto spíše doporučujeme objednat se dostatečně dopředu na servis vozidla podle doporučení výrobce. Nejlepší dobu pro servis vašeho vozidla vám můžeme určit na základě jeho historie, počtu ujetých kilometrů a výrobních specifikací. Kontaktujte nás pro konkrétní doporučení.

Jak často mám navštěvovat autoservis?

Pravidelný servis vozidla je důležitý pro jeho spolehlivý provoz a prodloužení životnosti na maximum. Intervaly se mohou lišit v závislosti na konkrétním vozidle a jeho užívání. Postupujte dle pokynů definovaných v dokumentaci pro daný automobil, nebo nás kontaktujte a my vám poradíme. Platí nepsané pravidlo, že u vozů starších 10 let, je vhodné provádět servisní kontrolu 1x ročně.

Jaký typ oleje je pro můj vůz nejlepší?

Nejlepší typ oleje pro váš vůz závisí na jeho značce, modelu, výrobním roce a doporučeních výrobce. Tudíž používejte olej, který splňuje specifikaci výrobce a je doporučení pro vaše vozidlo. To samé platí o intervalech výměny oleje.