-
-

Laserová geometrie kol v AZM Brno

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

Potřebujete seřídit kola vašeho automobilu? Hledáte laserovou geometrii kol v Brně? Řešíte bezpečnost řízení automobilu, maximální životnost pneumatik, snížení spotřeby paliva a komfort jízdy? To jsou hlavní důvody, proč se postarat o seřízení geometrie kol (Brno).

Správně nastavená a seřízená geometrie kol

Seřízení geometrie kol (geometrie náprav) ovlivňuje vlastnosti automobilu v přímém směru a zejména jeho stabilitu v zatáčkách. Seřízení geometrie kol není pouze kontrola geometrie zavěšení kol (sbíhavost) nebo odklon kola. Měřených hodnot existuje daleko víc, současně doporučujeme také přesné vyvážení kol. Proto geometrii kol a náprav věnujte maximální pozornost.

Přesná laserová geometrie kol

V našem pneuservisu AZM Brno používáme laserovou geometrii kol TEXA, která umožňuje rychlé a naprosto přesné sladění geometrie předních a zadních kol, odklony apod. Seřízení sbíhavosti kol, kontrolu geometrie kol a podvozku provádíme automaticky po každé opravě podvozku či řízení (ramena, tlumiče, pružiny, čepy, tyče řízení, manžety atd.) a na požádání při servisní prohlídce.

Geometrie kol cena?

Změření geometrie kol v AZM Brno trvá cca 60 minut a stojí 909 Kč bez DPH (cena a čas bez seřízení), navštivte nás! Cenu geometrie kol u specifických případů vám sdělíme na vyžádání. Cena seřízení geometrie je ve standardní výši.

Kdy nechat zkontrolovat geometrii kol?

Geometrie kol Brno
Geometrie kol Brno

Nechte si neprodleně zkontrolovat geometrii kol v případě, že máte jakékoliv podezření na změnu jízdních vlastností vozidla nebo pokud nastane jedna z těchto situací:

 • problematická ovladatelnost vozidla,
 • volant se samovolně nevrací do základní polohy,
 • pneumatiky se sjíždějí nadměrně či nerovnoměrně,
 • automobil „táhne“ na rovné silnici doprava nebo doleva.

Jakékoliv problémy geometrie kol prosím nepodceňujte. Ohrožujete stav vozu i svůj život. Seřízení geometrie kol není nákladné, proto ho neodkládejte.

Kdy se geometrie kol změní?

 • použitím nové sady pneumatik,
 • když vjedete rychle do hlubokého výmolu,
 • když narazíte kolem do překážky (např. vysoký obrubník),
 • pokud došlo k výměně některé části řízení nebo zavěšení kol.

Ve výše uvedených případech je nutné provést seřízení geometrie a řešit i sbíhavost kol. Vyřešená geometrie řízení automobilu je velmi zásadním bodem správné ovladatelnosti vozu.

Co moderní přístroje pro lasorovou geometrii kol změří?

 • úhel vychýlení
 • sbíhavost kol
 • zákon
 • odklon
 • příklon
 • úhel rejdu

Myslete na svou bezpečnost a objednejte se včas na laserové seřízení geometrii kol v AZM Brno! Máte zájem o službu "geometrie kol Brno", pak nás kontaktujte.

Proč provést laserovou geometrii kol u AZM Brno?

Cena geometrie auta a ostatních služeb autoservisu – oproti autorizovaným servisům u nás získáte stejně kvalitní služby, ale za téměř poloviční cenu. Přitom používáme stejné diagnostické nástroje a postupy, jako servisy autorizované. Před samotnou realizací vám nezávazně naceníme nákladnost. Ve většině případů dokážeme náklady opravy odhadnout natolik, že finální cena odpovídá nacenění. U nás nečekejte postupné zvyšování realizační ceny. Rámcový ceník autoservisu AZM Brno najdete zde.

Rychlost servisu – provedení diagnostiky a následné laserové geometrie kol provádíme v nejbližším možném termínu, samozřejmě s ohledem na složitost závady/servisního úkonu. Je nám jasné, že auto je pro vás důležité, proto se ho snažíme co nejdříve vrátit opravené k užívání. Zbytečně nečekáte na díly, veškeré případné náhradní díly máme okamžitě k dispozici.

Kvalita služeb – k přesné detekci a opravě problému využíváme moderní diagnostiku + postupy prověřené letitými zkušenostmi našeho stálého týmu servisních mechaniků. Vždy hledáme nejlevnější řešení z pohledu našeho zákazníka. Ne vždy se vyplatí opravovat problém, někdy je méně nákladné vyměnit díl za nový. Nebo naopak zase nevyměňovat díl, ale pokusit se o opravu. Toto rozhodnutí s ohledem na šetření financí klienta vždy dopředu konzultuje mechanik se zákazníkem.  

Promyšlený přístup - Vyměnit vadný celek za nový umí v každém autoservise! Autoservis AZM Brno preferuje v případě svých služeb přístup, kde prioritu má nalezení a odstranění příčiny závady vozidla, namísto bezhlavého měnění drahých dílů. Jsme opravnou automobilů se spolehlivým a korektním jednáním, máme stálý tým zkušených automechaniků, kteří umí i za pomoci moderních diagnostických prostředků velmi přesně určit původ závady a za odpovídající cenu opravit. Mechanici autoservisu AZM Brno nehledají složitá řešení tam, kde nejsou třeba.

Proces geometrie náprav se obvykle skládá z několika kroků:

 1. Vstupní kontrola - před samotnou geometrií náprav se provádí kontrola pneumatik, kdy se zkontroluje stav a tlak pneumatik a případné poškození nebo opotřebení.

 2. Změření geometrie náprav - pomocí speciálního zařízení se měří několik klíčových parametrů, jako jsou úhly náklonu kol, úhly natočení kol, odchylky kol od osy vozidla a další. Tyto údaje se poté porovnají s hodnotami uvedenými výrobcem vozidla pro správnou geometrii náprav.

 3. Nastavení geometrie náprav - v případě zjištění odchylek od ideálních hodnot se provádí nastavení geometrie náprav. To může zahrnovat úpravu polohy závěsů, výšky a natočení kol nebo dalších komponentů, aby se dosáhlo správných úhlů a zarovnání.

 4. Testování - po provedení nastavení se provádí testování vozidla, kdy se kontroluje, zda se podařilo dosáhnout správné geometrie náprav a zda je vozidlo schopno řídit se rovně a stabilně při jízdě.

Nabízíme kompletní služby pneuservisu Brno. Provozujeme autoservis Brno s kvalitní auto diagnostikou vašich vozů.

Na vaši návštěvu se těší Autoservis AZM Brno, váš specialista na laserovou geometrii kol.

------------

Definice: Má-li motorové vozidlo problém s geometrií kol, je jedním z nejvhodnějších řešení laserová geometrie kol. Výhoda laserového měření je rychlost a přesnost. Laserová geometrie vám pomůže se seřízením přední i zadní osy stejně jako s kompletní geometrií vozidla pro správné vedení a ovládání vozidla. 

Tematické určení služby: geometrie Brno, laserová geometrie kol, cena geometrie, cena geometrie kol, geometrie kol Brno, geometrie kol cena, geometrie kol na počkání Brno, seřízení geometrie cena, seřízení geometrie Brno, gemoetrie auta cena. Dále také: sbíhavost kol, seřízení sbíhavosti kol cena, seřízení geometrie cena, geometrie řízení, sbíhavost kol, geometrie kol na počkání.

-----------

Poskytujeme také službu "geometrie podvozku Brno". Kontaktujte nás.

Více informací o sbíhavosti kol na Wikipedia.


Často kladené dotazy

Kolik bude stát oprava/údržba mého vozu?

U každého vozidla je cena opravy nebo údržby individuální a závisí na rozsahu práce a potřebných náhradních dílech. Doporučujeme nám poslat informace o vašem vozidle a popsat problémy, abychom vám mohli poskytnout přesný odhad nákladů na servis/opravu vašeho vozu.

Máte volný termín pro opravu/servis mého vozu?

Rádi vám sdělíme dostupnost termínů pro opravy a servis. Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Obratem vám, dle rozsahu závady či požadavku na servisní úkon, sdělíme nejbližší možný termín.

Máte náhradní díly pro můj vůz?

Náš servis disponuje širokou škálou náhradních dílů pro různé značky a modely vozidel. Spolupracujeme na denní bázi s rozsáhlou sítí dodavatelů náhradních dílů, kteří nás pravidelně zásobují. Pokud máte konkrétní požadavek ohledně náhradních dílů pro váš vůz, kontaktujte nás a rádi vám sdělíme dostupnost požadovaných dílů.

Kdy je nejlepší doba na servis mého vozu?

Jelikož poskytujeme kompletní služby servisu a pneuservisu, pak je třeba předpokládat, že servisní kalendář je u nás stále naplněn. Proto spíše doporučujeme objednat se dostatečně dopředu na servis vozidla podle doporučení výrobce. Nejlepší dobu pro servis vašeho vozidla vám můžeme určit na základě jeho historie, počtu ujetých kilometrů a výrobních specifikací. Kontaktujte nás pro konkrétní doporučení.

Jak často mám navštěvovat autoservis?

Pravidelný servis vozidla je důležitý pro jeho spolehlivý provoz a prodloužení životnosti na maximum. Intervaly se mohou lišit v závislosti na konkrétním vozidle a jeho užívání. Postupujte dle pokynů definovaných v dokumentaci pro daný automobil, nebo nás kontaktujte a my vám poradíme. Platí nepsané pravidlo, že u vozů starších 10 let, je vhodné provádět servisní kontrolu 1x ročně.

Jaký typ oleje je pro můj vůz nejlepší?

Nejlepší typ oleje pro váš vůz závisí na jeho značce, modelu, výrobním roce a doporučeních výrobce. Tudíž používejte olej, který splňuje specifikaci výrobce a je doporučení pro vaše vozidlo. To samé platí o intervalech výměny oleje.