-
-

Příprava na STK - Brno

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

Připravíme vaše vozidlo na STK. Eliminujeme zásadní technické nedostatky, které jsou důvodem, proč vaše vozidlo nedosáhne obnovy STK. Službu „příprava na STK Brno“ chápeme komplexně. Pokud nemáte čas řešit prodloužení technické vašeho staršího vozu, pak provedeme za vás jak přípravu na STK, tak i její vyřízení na některé ze stanic v Brně včetně veškerých formalit.

Přivezte vůz k nám, my zkontrolujeme technický stav s ohledem na požadavky STK a následně vám sdělíme, jaké konkrétní technické problémy je třeba odstranit a jaká bude cena celého servisu, na jehož konci je bezproblémové obnovení STK vašeho vozu.

Nechte připravit své vozidlo na STK v Brně - ul. Vídeňská

Všichni motoristé to znají a jsou touto povinností vice či méně nadšení. V pravidelných intervalech přicházející technické kontroly vozidel – STK a emise. Jejich zdárné absolvování vyžaduje i zvýšený zájem majitelů o technický stav vozidel. Ne každý majitel má však čas řešit svépomoci tmelení karoserie či eliminovat důvody úniku provozních kapalin aj.

Autoservis AZM Brno vám nabízí kompletní kontroly, pneuservis, seřízení a opravy na vozidlech, která se mají na STK a emise dostavit. V rámci této služby jsou vozy prověřeny po stránce jednotlivých kategorií závad (lehké, střední a nebezpečné) a následně, po dohodě se zákazníkem, jsou opraveny a seřízeny. Přípravu a provedení kontroly zabezpečí náš autoservis. Pokud bezproblémová STK Brno, pak jedině u nás.

Mezi nejčastější problémy patří:

  • Nedostatky brzdového systému.
  • Únik provozních kapalin.
  • Nesprávné či ojeté pneu.
  • Problémy výfuku.
  • Problémy světel.
  • Zkorodovaná karoserie.

Co obnáší příprava auta na STK?

Kontrola technického stavu vozidla: v rámci služby „příprava na STK“ se provádí důkladná kontrola důležitých technických částí a systémů vozidla, včetně motoru, brzdového systému, zavěšení, řízení, světel, pneumatik, výfuku a dalších důležitých částí.

Pokud jsou zjištěny jakékoliv problémy nebo nedostatky během přípravy vozidla na STK, provádí se nezbytné opravy a údržba vozidla, aby byl zajištěn jeho technický stav a bezpečnost odpovídající požadavkům STK.

V mnoha zemích je součástí technické kontroly i měření emisí výfukových plynů, a proto se při přípravě vozu na STK provádí kontrola a údržba emisního systému. V rámci přípravy auta na STK provádí servis kontrolu a nastavení světel, včetně světlometů, brzdových světel, blinkrů, mlhovek a dalších signalizačních zařízení.

Dále se prověřuje i stav pneumatik, včetně opotřebení, tlaku vzduchu a základních parametrů (např. hloubka dezénu). V poslední řadě dochází ke kontrole účinnost brzdového systému a provádí se test brzdových zkoušek. Stejně tak nechybí v rámci přípravy na STK také kontrola stavu tlumičů.

Jak tedy co nejlépe připravit váš vůz na STK?

Veškeré výše uvedené problémy a nejen ty, vám před STK odstraníme. Výhodou je, že víme, jaký stav vozidlo musí mít, aby nemělo problém technickou na další období získat. Navíc vám dokážeme velmi přesně sdělit rozsah nutných prací na vozidle, resp. stanovíme cenu, které se držíme.

Problémy při STK bývají např. s deaktivovaným airbagem nebo s návinem pásů apod. Toto jsou věci, které je dobré nám dopředu oznámit, aby se mohlo zavčasu reagovat na daný stav a obratem vyřešit.

V rámci služby „příprava na STK Brno“ řešíme veškeré značky a typy vozidel bez rozdílu. Platí i pro motocykly, dodávky, nákladní automobily, zemědělské a stavební stroje.

V případě zájmu o službu „příprava na STK Brno" nás neváhejte kontaktovat. Cenu přípravy na STK vám sdělíme telefonicky. Příprava na STK cena: volejte 739 957 410.

Příprava k STK Vídeňská Brno:

Email na STK Vídeňská: brno@autoservis-azm.cz
Adresa: Vídeňská 122, Brno
- ideálně, když se předem objednáte na STK kontrolu.

Na vaši návštěvnu se těší Autoservis AZM Brno.

---------------------

Proč u příprava na STK u AZM Brno?

Cena služeb autoservisu – oproti autorizovaným servisům u nás získáte stejně kvalitní služby, ale za téměř poloviční cenu. Přitom používáme stejné diagnostické nástroje a postupy, jako servisy autorizované. Před samotnou realizací vám nezávazně naceníme nákladnost. Ve většině případů dokážeme náklady opravy odhadnout natolik, že finální cena odpovídá nacenění. U nás nečekejte postupné zvyšování realizační ceny. Rámcový ceník autoservisu AZM Brno najdete zde.

Rychlost servisu – odbavení oprav provádíme v nejbližším možném termínu, samozřejmě s ohledem na složitost závady/servisního úkonu. Je nám jasné, že auto je pro vás důležité, proto se ho snažíme co nejdříve vrátit opravené k užívání. Zbytečně nečekáte na díly, veškeré případné náhradní díly máme okamžitě k dispozici.

Kvalita služeb – k přesné detekci a opravě problému využíváme moderní diagnostiku + postupy prověřené letitými zkušenostmi našeho stálého týmu servisních mechaniků. Vždy hledáme nejlevnější řešení z pohledu našeho zákazníka. Ne vždy se vyplatí opravovat problém, někdy je méně nákladné vyměnit díl za nový. Nebo naopak zase nevyměňovat díl, ale pokusit se o opravu. Toto rozhodnutí s ohledem na šetření financí klienta vždy dopředu konzultuje mechanik se zákazníkem. 

--------------

Definice STK: Stanice technické kontroly zná pod zkratkou STK snad každý motorista. Tato zkratka se také používá pro samotný úkon, tedy „státní technickou kontrolu“ vozidel.  Podle zákona je nutné mít pro každé motorové vozidlo osvědčení o technické způsobilosti, a právě to můžete získat na certifikované stanici technické kontroly. Kromě technické způsobilosti či evidenční prohlídky vám na STK můžou změřit i emise nebo ověřit stav tachografů.

Tematická specifikace služby: STK Brno Vídeňská, STK Vídeňská Brno, příprava na STK Brno, příprava na STK cena, evidenční kontrola Brno, STK příprava auta.

 


Často kladené dotazy

Kolik bude stát oprava/údržba mého vozu?

U každého vozidla je cena opravy nebo údržby individuální a závisí na rozsahu práce a potřebných náhradních dílech. Doporučujeme nám poslat informace o vašem vozidle a popsat problémy, abychom vám mohli poskytnout přesný odhad nákladů na servis/opravu vašeho vozu.

Máte volný termín pro opravu/servis mého vozu?

Rádi vám sdělíme dostupnost termínů pro opravy a servis. Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Obratem vám, dle rozsahu závady či požadavku na servisní úkon, sdělíme nejbližší možný termín.

Máte náhradní díly pro můj vůz?

Náš servis disponuje širokou škálou náhradních dílů pro různé značky a modely vozidel. Spolupracujeme na denní bázi s rozsáhlou sítí dodavatelů náhradních dílů, kteří nás pravidelně zásobují. Pokud máte konkrétní požadavek ohledně náhradních dílů pro váš vůz, kontaktujte nás a rádi vám sdělíme dostupnost požadovaných dílů.

Kdy je nejlepší doba na servis mého vozu?

Jelikož poskytujeme kompletní služby servisu a pneuservisu, pak je třeba předpokládat, že servisní kalendář je u nás stále naplněn. Proto spíše doporučujeme objednat se dostatečně dopředu na servis vozidla podle doporučení výrobce. Nejlepší dobu pro servis vašeho vozidla vám můžeme určit na základě jeho historie, počtu ujetých kilometrů a výrobních specifikací. Kontaktujte nás pro konkrétní doporučení.

Jak často mám navštěvovat autoservis?

Pravidelný servis vozidla je důležitý pro jeho spolehlivý provoz a prodloužení životnosti na maximum. Intervaly se mohou lišit v závislosti na konkrétním vozidle a jeho užívání. Postupujte dle pokynů definovaných v dokumentaci pro daný automobil, nebo nás kontaktujte a my vám poradíme. Platí nepsané pravidlo, že u vozů starších 10 let, je vhodné provádět servisní kontrolu 1x ročně.

Jaký typ oleje je pro můj vůz nejlepší?

Nejlepší typ oleje pro váš vůz závisí na jeho značce, modelu, výrobním roce a doporučeních výrobce. Tudíž používejte olej, který splňuje specifikaci výrobce a je doporučení pro vaše vozidlo. To samé platí o intervalech výměny oleje.