-
-

Výměna váhy vzduchu Brno

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

Váha vzduchu slouží pro měření vzduchu nasávaného do motoru pro účely následné změny velikosti průtoku, které určuje řídicí jednotka. Ta si vypočítává množství nasávaného vzduchu do motoru. Snímač teploty vzduchu mimo jiné poskytuje údaje pro výpočet hustoty vzduchu v návaznosti na množství paliva, které je dle těchto údajů distribuováno do motoru. Špatná funkce váhy vzduchu přináší řadu problémů, které je třeba bezodkladně odstranit.

Zjistěte cenu výměny váhy vzduchu - KONTAKTUJTE nás ZDE.

Zajišťujeme servisní úkony za účelem výměny váhy vzduchu vašeho vozu. Garantujeme vám precizní provedení, a především přijatelnou cenu. Služba „výměna váhy vzduchu Brno“ je prováděna vyškolenými mechaniky s dlouholetými zkušenostmi. Řešení problémů váhy vzduchu provádíme bez ohledu na značku, stáří a typ automobilu. Přímo na místě vám dodáme libovolný nový náhradní díl odpovídající danému vozu. Na náhradní díly včetně váhy vzduchu poskytujeme výhodnou cenu.

Cena výměny váhy vzduchu vašeho automobilu

Chcete nezávazně nacenit úkon „výměna váhy vzduchu“, pak nás neváhejte kontaktovat. Servisní mechanik od vás telefonicky získá informace, přičemž odhadne rozsah problému a řekne rámcovou cenu za výměnu váhy vzduchu. Nebo přijeďte rovnou k nám do servisu, což je vždy s ohledem na detekci problému a určení co nejpřesnější ceny ideální.

Výměna váhy vzduchu Brno
Výměna váhy vzduchu

Nabízíme:

 • Výměnu váhy vzduchu.
 • Kontrolu váhy vzduchu.
 • Proměření váhy vzduchu.
 • Čištění váhy vzduchu.
 • Deaktivaci váhy vzduchu.

Když váha vzduchu nefunguje správně

Časté poruchy senzoru váhy vzduchu pramení ze špatně instalovaného nebo nefungujícího vzduchového filtru. Senzor váhy sice v mnoha případech stále funguje, ale řízení motoru pak může být nesprávné. Pak je na řadě čištění váhy vzduchu nebo její výměna.

Co se děje při problémech s váhou vzduchu:

 1. Nestabilní volnoběh, případně volnoběh ve vysokých či nízkých otáčkách.
 2. Problémy se startováním.
 3. Nedokonalé spalování.
 4. Neobvyklé kouření.
 5. Brzy po nastartování (sešlápnutí plynu) motor samovolně zhasne.
 6. Neobvyklé zvuky motoru.
 7. Cukání motoru při akceleraci.
 8. Problémy se zapalováním.

Zajistíme servis při poruchách váhy vzduchu:

 • Servis váhy vzduchu osobních automobilů.
 • Servis váhy vzduchu užitkových dodávek.

Z důvodu prevence doporučujeme provádět pravidelné čištění váhy vzduchu v potřených intervalech. Díky tomu se dá předejít zásadnějším problémům a závažnějším opravám.

Cena výměny váhy vzduchu

Máte-li zájem o službu „výměna váhy vzduchu Brno“, pak nás nezávazně kontaktujte. Skladem vedem váhy vzduchu, proto dokážeme opravit v krátkém termínu a především za výhodnou cenu.

Standardní ceník autoservisu najdete zde.

Proč realizovat výměnu váhy vzduchu u AZM Brno?

Cena služeb autoservisu – oproti autorizovaným servisům u nás získáte stejně kvalitní služby, ale za téměř poloviční cenu. Přitom používáme stejné diagnostické nástroje a postupy, jako servisy autorizované. Před samotnou realizací vám nezávazně naceníme nákladnost. Ve většině případů dokážeme náklady opravy odhadnout natolik, že finální cena odpovídá nacenění. U nás nečekejte postupné zvyšování realizační ceny. Rámcový ceník autoservisu AZM Brno najdete zde.

Rychlost servisu – odbavení oprav provádíme v nejbližším možném termínu, samozřejmě s ohledem na složitost závady/servisního úkonu. Je nám jasné, že auto je pro vás důležité, proto se ho snažíme co nejdříve vrátit opravené k užívání. Zbytečně nečekáte na díly, veškeré případné náhradní díly máme okamžitě k dispozici.

Kvalita služeb – k přesné detekci a opravě problému využíváme moderní diagnostiku + postupy prověřené letitými zkušenostmi našeho stálého týmu servisních mechaniků. Vždy hledáme nejlevnější řešení z pohledu našeho zákazníka. Ne vždy se vyplatí opravovat problém, někdy je méně nákladné vyměnit díl za nový. Nebo naopak zase nevyměňovat díl, ale pokusit se o opravu. Toto rozhodnutí s ohledem na šetření financí klienta vždy dopředu konzultuje mechanik se zákazníkem.  

Promyšlený přístup - Vyměnit vadný celek za nový umí v každém autoservise! Autoservis AZM Brno preferuje v případě svých služeb přístup, kde prioritu má nalezení a odstranění příčiny závady vozidla, namísto bezhlavého měnění drahých dílů. Jsme opravnou automobilů se spolehlivým a korektním jednáním, máme stálý tým zkušených automechaniků, kteří umí i za pomoci moderních diagnostických prostředků velmi přesně určit původ závady a za odpovídající cenu opravit. Mechanici autoservisu AZM Brno nehledají složitá řešení tam, kde nejsou třeba.

 

Na vaši návštěvu se těší Autoservis AZM Brno. Váš specialista na výměnu váhy vzduchu.

-------------------

Definice: Zkratky MAF nebo MAP jsou označeními pro měření váhy vzduchu. Je to zařízení typologicky na pomezí vzduchového filtru a škrticí klapky. Funkce váhy vzduchu spočívá v měření a regulaci množství vzduchu, který proudí k motoru.

Naše služby hledají lidé přes výrazy: váha vzduchu čištění, výměna váhy vzduchu, kontrola váhy vzduchu, proměření váhy vzduchu, čištění váhy vzduchu, deaktivace váhy vzduchu.

 

 

Často kladené dotazy

Kolik bude stát oprava/údržba mého vozu?

U každého vozidla je cena opravy nebo údržby individuální a závisí na rozsahu práce a potřebných náhradních dílech. Doporučujeme nám poslat informace o vašem vozidle a popsat problémy, abychom vám mohli poskytnout přesný odhad nákladů na servis/opravu vašeho vozu.

Máte volný termín pro opravu/servis mého vozu?

Rádi vám sdělíme dostupnost termínů pro opravy a servis. Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Obratem vám, dle rozsahu závady či požadavku na servisní úkon, sdělíme nejbližší možný termín.

Máte náhradní díly pro můj vůz?

Náš servis disponuje širokou škálou náhradních dílů pro různé značky a modely vozidel. Spolupracujeme na denní bázi s rozsáhlou sítí dodavatelů náhradních dílů, kteří nás pravidelně zásobují. Pokud máte konkrétní požadavek ohledně náhradních dílů pro váš vůz, kontaktujte nás a rádi vám sdělíme dostupnost požadovaných dílů.

Kdy je nejlepší doba na servis mého vozu?

Jelikož poskytujeme kompletní služby servisu a pneuservisu, pak je třeba předpokládat, že servisní kalendář je u nás stále naplněn. Proto spíše doporučujeme objednat se dostatečně dopředu na servis vozidla podle doporučení výrobce. Nejlepší dobu pro servis vašeho vozidla vám můžeme určit na základě jeho historie, počtu ujetých kilometrů a výrobních specifikací. Kontaktujte nás pro konkrétní doporučení.

Jak často mám navštěvovat autoservis?

Pravidelný servis vozidla je důležitý pro jeho spolehlivý provoz a prodloužení životnosti na maximum. Intervaly se mohou lišit v závislosti na konkrétním vozidle a jeho užívání. Postupujte dle pokynů definovaných v dokumentaci pro daný automobil, nebo nás kontaktujte a my vám poradíme. Platí nepsané pravidlo, že u vozů starších 10 let, je vhodné provádět servisní kontrolu 1x ročně.

Jaký typ oleje je pro můj vůz nejlepší?

Nejlepší typ oleje pro váš vůz závisí na jeho značce, modelu, výrobním roce a doporučeních výrobce. Tudíž používejte olej, který splňuje specifikaci výrobce a je doporučení pro vaše vozidlo. To samé platí o intervalech výměny oleje.