-
-

Výměna zapalovacích kabelů – AZM Brno

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

V rámci služby „výměna zapalovacích kabelů Brno“ řešíme veškeré úkony související s eliminací problémů zapalování vašeho vozu. V případě zapalovacích kabelů je nejběžnějším postupem jejich výměna. Pokud tento úkon nechcete řešit sami, nemáte čas se špinit nebo shánět nové zapalovací kabely, pak přivezte svůj vůz k nám do servisu a my vám zpravidla na počkání výměnu zapalovacích kabelů provedeme.

Zjistěte cenu výměnu zapalovacích kabelů - KONTAKTUJTE nás ZDE.

Výměna zapalovacích kabelů Brno
Výměna zapalovacích kabelů

Zajišťujeme:

 • Výměna zapalovacích kabelů a svíček osobních automobilů.
 • Výměna zapalovacích kabelů a svíček nákladních automobilů.
 • Výměna zapalovacích kabelů a svíček stavební techniky.
 • Výměna zapalovacích kabelů a svíček zemědělských strojů.

Ideální je provést výměnu zapalovacích kabelů v momentě, kdy máte problém se startováním a nepomůže výměna svíček (diagnostika svíčky), přičemž je evidentní, že startér je v pořádku. Svíčky by se měly pravidelně měnit dle technické dokumentace daného vozu či specifikace výrobce svíček. Stejně tak jsou pro daný vůz definovány i limity pro doporučený moment výměny zapalovacích kabelů. Problémy zapalovacích kabelů či svíček jsou zpravidla doprovázeny nejen problémy se startováním, ale i záškuby v motoru při akceleraci. Pak je vhodné zkontrolovat, zda za problémy nejsou schovány právě zastaralé vysokonapěťové kabely nebo jejich koncovky.

Výměna kabeláže Brno
Výměna kabeláže

V rámci služby „výměna zapalovacích kabelů Brno“ nabízíme náhradní díly k zakoupení přímo v našem autoservisu. Kvalitní kabely více značek máme k dispozici pro potřeby těchto oprav. K zapalovacím kabelům je třeba koupit i silikonový gel, který je určen k izolaci vysokonapěťového vedení ve spojích. U nás koupíte i nové svíčky.

 

Zde je postup, jak vyměnit zapalovací svíčky v automobilech s benzinovými motory:

 1. Bezpečně zaparkujte vozidlo a nechte motor vychladnout. Vypněte motor a odpojte kabely baterie.

 2. Najděte zapalovací svíčky - každý válec motoru má jednu zapalovací svíčku. Ty jsou umístěny v motorovém prostoru, obvykle pod krytem ventilů, který musíte odstranit, aby byly svíčky přístupné.

 3. Odpojte kabel zapalovací svíčky - kabel je obvykle chráněn pryžovým krytem, který musíte odstranit, abyste se dostali k zapalovací svíčce. Potom opatrně odpojte kabel ze svíčky, která je zasunuta do motorové hlavy.

 4. Vyjměte starou zapalovací svíčku - použijte klíč nebo nástroj pro svíčky a opatrně vysuňte starou zapalovací svíčku z motorové hlavy.

 5. Připravte novou zapalovací svíčku - zkontrolujte, zda je nová svíčka vhodná pro vaše vozidlo a zkontrolujte správnou velikost, závit a tepelný rozsah. Poté můžete nanést trochu maziva na závit svíčky a pomocí klíče nebo speciálního nástroje vložte novou svíčku do motorové hlavy a utáhněte ji podle doporučení výrobce.

 6. Připojte kabel zapalovací svíčky - poté, co je nová zapalovací svíčka správně instalována, připojte kabel ke svíčce. Ujistěte se, že je kabel správně připojen a že nejsou žádné volné konce nebo špatné spoje.

 7. Opakujte kroky pro všechny zapalovací svíčky - Pokud je nutné vyměnit více svíček, opakujte stejný postup pro každou z nich.

 8. Nasaďte kryt ventilového krytu - Pokud jste odstranili kryt ventilů, opatrně ho vraťte na své místo a ujistěte se, že je správně umístěn.

 9. Připojte kabely baterie.

 

Proč provést výměnu zapalovacích kabelů u AZM Brno?

Cena služeb autoservisu – oproti autorizovaným servisům u nás získáte stejně kvalitní služby, ale za téměř poloviční cenu. Přitom používáme stejné diagnostické nástroje a postupy, jako servisy autorizované. Před samotnou realizací vám nezávazně naceníme nákladnost. Ve většině případů dokážeme náklady opravy odhadnout natolik, že finální cena odpovídá nacenění. U nás nečekejte postupné zvyšování realizační ceny. Rámcový ceník autoservisu AZM Brno najdete zde.

Rychlost servisu – odbavení oprav provádíme v nejbližším možném termínu, samozřejmě s ohledem na složitost závady/servisního úkonu. Je nám jasné, že auto je pro vás důležité, proto se ho snažíme co nejdříve vrátit opravené k užívání. Zbytečně nečekáte na díly, veškeré případné náhradní díly máme okamžitě k dispozici.

Kvalita služeb – k přesné detekci a opravě problému využíváme moderní diagnostiku + postupy prověřené letitými zkušenostmi našeho stálého týmu servisních mechaniků. Vždy hledáme nejlevnější řešení z pohledu našeho zákazníka. Ne vždy se vyplatí opravovat problém, někdy je méně nákladné vyměnit díl za nový. Nebo naopak zase nevyměňovat díl, ale pokusit se o opravu. Toto rozhodnutí s ohledem na šetření financí klienta vždy dopředu konzultuje mechanik se zákazníkem.  

Promyšlený přístup - Vyměnit vadný celek za nový umí v každém autoservise! Autoservis AZM Brno preferuje v případě svých služeb přístup, kde prioritu má nalezení a odstranění příčiny závady vozidla, namísto bezhlavého měnění drahých dílů. Jsme opravnou automobilů se spolehlivým a korektním jednáním, máme stálý tým zkušených automechaniků, kteří umí i za pomoci moderních diagnostických prostředků velmi přesně určit původ závady a za odpovídající cenu opravit. Mechanici autoservisu AZM Brno nehledají složitá řešení tam, kde nejsou třeba.

Poptejte výměnu startovacích kabelů nebo výměnu svíček startéru u nás, garantujeme vám maximální spokojenost.

Na vaši návštěvu se těší Autoservis AZM Brno - váš lokální a prověřený servis s tradicí.

Kontakt na servis AZM Brno

Telefon 1:  +420 739 957 410
Telefon 2:  +420 734 747 992
Email: brno@autoservis-azm.cz
Adresa: Vídeňská 122, Brno

Autoservis/pneuservis se nachází v areálu střeženém 24 hod. každý den = Naprostá bezpečnost pro vaše vozidlo v našem autoservisu.

------------------

Tematické určení služby: výměna svíček Brno, výměna zapalovacích kabelů Brno, výměna svíček cena, výměna zapalovacích svíček.

Často kladené dotazy

Kolik bude stát oprava/údržba mého vozu?

U každého vozidla je cena opravy nebo údržby individuální a závisí na rozsahu práce a potřebných náhradních dílech. Doporučujeme nám poslat informace o vašem vozidle a popsat problémy, abychom vám mohli poskytnout přesný odhad nákladů na servis/opravu vašeho vozu.

Máte volný termín pro opravu/servis mého vozu?

Rádi vám sdělíme dostupnost termínů pro opravy a servis. Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Obratem vám, dle rozsahu závady či požadavku na servisní úkon, sdělíme nejbližší možný termín.

Máte náhradní díly pro můj vůz?

Náš servis disponuje širokou škálou náhradních dílů pro různé značky a modely vozidel. Spolupracujeme na denní bázi s rozsáhlou sítí dodavatelů náhradních dílů, kteří nás pravidelně zásobují. Pokud máte konkrétní požadavek ohledně náhradních dílů pro váš vůz, kontaktujte nás a rádi vám sdělíme dostupnost požadovaných dílů.

Kdy je nejlepší doba na servis mého vozu?

Jelikož poskytujeme kompletní služby servisu a pneuservisu, pak je třeba předpokládat, že servisní kalendář je u nás stále naplněn. Proto spíše doporučujeme objednat se dostatečně dopředu na servis vozidla podle doporučení výrobce. Nejlepší dobu pro servis vašeho vozidla vám můžeme určit na základě jeho historie, počtu ujetých kilometrů a výrobních specifikací. Kontaktujte nás pro konkrétní doporučení.

Jak často mám navštěvovat autoservis?

Pravidelný servis vozidla je důležitý pro jeho spolehlivý provoz a prodloužení životnosti na maximum. Intervaly se mohou lišit v závislosti na konkrétním vozidle a jeho užívání. Postupujte dle pokynů definovaných v dokumentaci pro daný automobil, nebo nás kontaktujte a my vám poradíme. Platí nepsané pravidlo, že u vozů starších 10 let, je vhodné provádět servisní kontrolu 1x ročně.

Jaký typ oleje je pro můj vůz nejlepší?

Nejlepší typ oleje pro váš vůz závisí na jeho značce, modelu, výrobním roce a doporučeních výrobce. Tudíž používejte olej, který splňuje specifikaci výrobce a je doporučení pro vaše vozidlo. To samé platí o intervalech výměny oleje.