-
-

Proměření a výměna lambda sondy

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

V rámci služby „výměna lambda sondy Brno“ řešíme veškeré úkony související s eliminací problémů provozu vašeho vozu. Lambda sonda je kyslíkový senzor nacházející se ve výfukovém potrubí (v blízkosti katalizátoru) zážehových motorů vybavených katalyzátorem.

Zjistěte cenu výměny lambda sondy - KONTAKTUJTE nás ZDE.

Lambda sonda detekuje a porovnává referenční vzduch ve vztahu ke generovaným výfukovým plynům. Řídicí jednotka na základě údajů z porovnávacího procesu lambda sondy následně udává správný směšovací poměr vzduchu a paliva, jenž má význam pro snížení škodlivých emisí ve výfukových plynech. Pokud lambda sonda nefunguje, nefunguje ani výše popsaná detekce. V tom případě je třeba provést proměření lambda sondy a případnou následnou výměnu lambda sondy. 

výměna lambda sondy
Proměření a seřízení lambda sondy v AZM Brno

Zajišťujeme:

  • Výměna lambda sondy s oxidem zirkoničitým.
  • Výměna lambda sondy širokopásmové.
  • Výměna lambda sondy s oxidem titaničitým.
  • Výměna lambda sondy planární.
  • Výměna lambda sondy vyhřívané.


Nevyhřívanou lambda sondu se doporučuje vyměnit každých 60  - 75 tis. km. Delší životnost má lambda sonda vyhřívaná (až 160 tis. km). Přičemž preventivní kontrolování lambda sondy je vhodné každých 30 tis. km.

Usazení nečistot na čidle nevyhřívané lambda sondy je nejčastějším důvodem její výměny. Roztavené vodiče a konektory naopak vedou k výměně vyhřívané lambda sondy.

Další problémy lambda sond: zlomení, zkorodování, špatné těsnění. Na lambda sondu mají vliv vibrace, vysoká teplota a agresivní látky. Proto je třeba ji opravdu pravidelně kontrolovat. Pokud už dojde k jejímu poškození, poznáte špatnou funkci lambda sondy a tedy i nutnost její výměny např. tím, že motor špatně startuje, dochází k cukání a dalším nestandardním projevům funkce motoru. Zvyšuje se spotřeba a snižuje výkon motoru. Tento stav už by ale měla hlásit kontrolka pro detekci problému lambda sondy.

V rámci služby „výměna lambda sondy Brno“ nabízíme náhradní díly k zakoupení přímo v našem autoservisu. Kvalitní lambda sondy více značek máme k dispozici.

Víme, jak vyměnit lambda sondu rychle a bez problémů.


Kontaktujte nás s požadavkem na řešení problémů s lambdasondou:

AZMV autoopravna Brno
Vídeňská 122, Brno
Email: brno@autoservis-azm.cz
Telefon pro řešení výměny lambdasondy: +420 739 957 410

 

Proč provést výměnu lambdasondy u AZM Brno?

Cena služeb autoservisu – oproti autorizovaným servisům u nás získáte stejně kvalitní služby, ale za téměř poloviční cenu. Přitom používáme stejné diagnostické nástroje a postupy, jako servisy autorizované. Před samotnou realizací vám nezávazně naceníme nákladnost - sdělíme cenu lambda sondy. Ve většině případů dokážeme náklady opravy odhadnout natolik, že finální cena odpovídá nacenění. U nás nečekejte postupné zvyšování realizační ceny. Rámcový ceník autoservisu AZM Brno najdete zde.

Rychlost servisu – odbavení opravy lambda sondy a dalších úkonů provádíme v nejbližším možném termínu, samozřejmě s ohledem na složitost závady/servisního úkonu. Je nám jasné, že auto je pro vás důležité, proto se ho snažíme co nejdříve vrátit opravené k užívání. Zbytečně nečekáte na díly, veškeré případné náhradní díly máme okamžitě k dispozici.

Kvalita služeb – k přesné detekci a opravě problémů využíváme moderní diagnostiku + postupy prověřené letitými zkušenostmi našeho stálého týmu servisních mechaniků. Vždy hledáme nejlevnější řešení z pohledu našeho zákazníka. Ne vždy se vyplatí opravovat problém, někdy je méně nákladné vyměnit díl za nový. Nebo naopak zase nevyměňovat díl, ale pokusit se o opravu. Toto rozhodnutí s ohledem na šetření financí klienta vždy dopředu konzultuje mechanik se zákazníkem.  

Promyšlený přístup - Vyměnit vadný celek za nový umí v každém autoservise! Autoservis AZM Brno preferuje v případě svých služeb přístup, kde prioritu má nalezení a odstranění příčiny závady vozidla, namísto bezhlavého měnění drahých dílů. Jsme opravnou automobilů se spolehlivým a korektním jednáním, máme stálý tým zkušených automechaniků, kteří umí i za pomoci moderních diagnostických prostředků velmi přesně určit původ závady a za odpovídající cenu opravit. Mechanici autoservisu AZM Brno nehledají složitá řešení tam, kde nejsou třeba.

 

Na vaši návštěvu se těší Autoservis AZM Brno. Váš specialista na diagnostiku lambda sondy a její případnou výměnu.

----------------

Definice: Lambda sonda je součástka, o které jste možná slyšeli až v případě její poruchy. Jedná se o součástku, která výrazně ovlivňuje spotřebu motoru automobilu. Lambda sonda je defakto kyslíkový senzor, který se nachází mezi katalyzátorem a ústím výfukového potrubí.