-
-

Proměření a výměna lambda sondy

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

V rámci služby „výměna lambda sondy Brno“ řešíme veškeré úkony související s eliminací problémů provozu vašeho vozu. Lambda sonda je kyslíkový senzor nacházející se ve výfukovém potrubí (v blízkosti katalizátoru) zážehových motorů vybavených katalyzátorem. Lambda sonda detekuje a porovnává referenční vzduch ve vztahu ke generovaným výfukovým plynům. Řídicí jednotka na základě údajů z porovnávacího procesu lambda sondy následně udává správný směšovací poměr vzduchu a paliva, jenž má význam pro snížení škodlivých emisí ve výfukových plynech. Pokud lambda sonda nefunguje, nefunguje ani výše popsaná detekce. V tom případě je třeba provést proměření lambda sondy a případnou následnou výměnu lambda sondy. 

výměna lambda sondy
Proměření a seřízení lambda sondy v AZM Brno

Zajišťujeme:

  • Výměna lambda sondy s oxidem zirkoničitým.
  • Výměna lambda sondy širokopásmové.
  • Výměna lambda sondy s oxidem titaničitým.
  • Výměna lambda sondy planární.
  • Výměna lambda sondy vyhřívané.


Nevyhřívanou lambda sondu se doporučuje vyměnit každých 60  - 75 tis. km. Delší životnost má lambda sonda vyhřívaná (až 160 tis. km). Přičemž preventivní kontrolování lambda sondy je vhodné každých 30 tis. km.

Usazení nečistot na čidle nevyhřívané lambda sondy je nejčastějším důvodem její výměny. Roztavené vodiče a konektory naopak vedou k výměně vyhřívané lambda sondy.

Další problémy sond: zlomení, zkorodování, špatné těsnění. Na lambda sondu mají vliv vibrace, vysoká teplota a agresivní látky. Proto je třeba ji opravdu pravidelně kontrolovat. Pokud už dojde k jejímu poškození, poznáte špatnou funkci lambda sondy a tedy i nutnost její výměny např. tím, že motor špatně startuje, dochází k cukání a dalším nestandardním projevům funkce motoru. Zvyšuje se spotřeba a snižuje výkon motoru. Tento stav už by ale měla hlásit kontrolka pro detekci problému lambda sondy.

V rámci služby „výměna lambda sondy Brno“ nabízíme náhradní díly k zakoupení přímo v našem autoservisu. Kvalitní lambda sondy více značek máme k dispozici.


Kontaktujte nás s požadavkem na řešení problémů s lambdasondou:


AZMV autoopravna Brno
Vídeňská 122, Brno
Email: brno@autoservis-azm.cz
Telefon: +420 739 957 410

 

Na vaši návštěvu se těší Autoservis AZM Brno.