Stálá otevírací doba od pondělí 13.5.2024: 8:00 - 16:00
-
-

Výměna oleje v automatické převodovce – autoservis AZM Brno

Rychlá poptávka

Auto Moto Logo
Jsme členem profesionální sítě autoservisů AUTO - AUTO.

V rámci rozšiřování služeb Autoservisu-AZM nabízíme našim zákazníkům od roku 2015 (jako první v Brně) profesionální výměnu oleje v automatických převodovkách za použití moderních specializovaných přístrojů, které spolu s odborně proškolenými pracovníky s dlouhou praxí v provozu poskytnou vaší automatické převodovce maximální péči.

Lépe měnit pravidelně olej než draze opravit převodovku!

Proč a kdy olej v automatické převodovce měnit?

Pravidelná výměna oleje v automatické převodovce je tou pravou cestou, jak ušetřit vysoké náklady spojené s opravou převodovky. Vyvarujte se opravy automatické převodovky právě tímto pravidelným servisem.

Mezi širší veřejností dnes převládá zcela mylný názor, že automatické převodovky mají takzvanou doživotní náplň oleje z výroby a tudíž se o výměnu oleje v ní starat nemusí. Jde o velký omyl způsobený neinformovaností. Dnešní moderní automatické převodovky jsou daleko složitější a jemnější zařízení než motory vašich aut, ve kterých si necháte měnit olej zcela automaticky.

V útrobách automatické převodovky se nachází přesný hydraulicko‑mechanický přenos síly motoru na kola vozu, velice citlivý na jakékoliv znečištění oleje. Stárnoucí olej ztrácí své přirozené vlastnosti, snižuje se jeho viskozita a hustota, ulpívají v něm drobné částice vzniklé otěrem pohyblivých částí v automatické převodovce a tím vzniká velká pravděpodobnost snížení životnosti a zhoršení funkčnosti automatické převodovky (rázy při řazení, nepravidelné řazení apod.). To může vést k vážné závadě (hydrodynamický měnič momentu, lamelové spojky, planetové soukolí apod.), proto je třeba věnovat výměně oleje v automatické převodovce dostatek pozornosti, a to v pravidelných intervalech.

Doporučený interval výměny oleje v automatické převodovce je u nového vozu po najetí 100.000km, a poté každých 60.000km.

 

Kolik stojí výměna oleje v převodovce? Zavolejte, sdělíme podrobnější info.

GFX | vymena_oleje_automaticke_prevodovky_DSG.png
Výměna oleje v automatické převodovce

 

Oprava převodovky může být poměrně náročná a pracná. Závisí na konkrétních okolnostech a rozsahu poškození převodovky. Pokud dojde k poškození převodovky, může to vést k problémům s řazením, nežádoucímu škubání nebo úplné ztrátě pohonu.

Oprava převodovky vyžaduje speciální nástroje a zkušenosti, protože převodovka obsahuje mnoho různých součástí a musí být správně rozebrána a znovu sestavena. Pokud jde o menší opravy, jako například výměna spojky nebo oprava těsnění, mohou být opravy převodovky relativně jednoduché a rychlé. Avšak při vážnějších problémech, jako například při opravě poškozeného ozubeného kola, může oprava převodovky být velmi náročná.

Nejčastější chyby

Nejčastějšími chybami při používání automatické převodovky, které zpravidla vedou k jejímu poškození a následné opravě jsou:

  • zanedbání údržby (nebyla provedena výměna oleje automatické převodovky),
  • přesouvání řadicí páky do polohy neutrál N na jedoucím vozidle a opětovné přesunutí do poloh pro jízdu D - tzv. vyřazování (navíc tato činnost  zvyšuje spotřebu paliva),
  • řazení jízdních režimů při sešlápnutém plynovém pedálu (vždy napřed přesunout páku do polohy pro jízdu, až poté sešlápnout plynový pedál),
  • přesouvání řadicí páky z polohy jízda D do polohy zpátečky R (např. při poklusu o vyproštění zapadlého vozu),
  • přesunutí řadicí páky do polohy pro parkování P, když je vůz v pohybu (vozidlo musí zcela stát),
  • přílišné vytáčení motoru (tzv. agresivní jízda) s nedostatečně prohřátou automatickou převodovkou. 

Proč realizovat výměnu oleje v automatické převodovce u AZM Brno?

Cena služeb autoservisu – oproti autorizovaným servisům u nás získáte stejně kvalitní služby, ale za téměř poloviční cenu. Přitom používáme stejné diagnostické nástroje a postupy, jako servisy autorizované. Před samotnou realizací vám nezávazně naceníme nákladnost. Ve většině případů dokážeme náklady opravy odhadnout natolik, že finální cena odpovídá nacenění. U nás nečekejte postupné zvyšování realizační ceny. Rámcový ceník autoservisu AZM Brno najdete zde.

Rychlost servisu – odbavení oprav provádíme v nejbližším možném termínu, samozřejmě s ohledem na složitost závady/servisního úkonu. Je nám jasné, že auto je pro vás důležité, proto se ho snažíme co nejdříve vrátit opravené k užívání. Zbytečně nečekáte na díly, veškeré případné náhradní díly máme okamžitě k dispozici.

Kvalita a profesionalita – k přesné detekci a opravě problému převodovky využíváme moderní diagnostiku + postupy prověřené letitými zkušenostmi našeho stálého týmu servisních mechaniků. Vždy hledáme nejlevnější řešení z pohledu našeho zákazníka. Ne vždy se vyplatí opravovat problém, někdy je méně nákladné vyměnit díl za nový. Nebo naopak zase nevyměňovat díl, ale pokusit se o opravu. Toto rozhodnutí s ohledem na šetření financí klienta vždy dopředu konzultuje mechanik se zákazníkem.  

Promyšlený přístup - Vyměnit vadný celek za nový umí v každém autoservise! Autoservis AZM Brno preferuje v případě svých služeb přístup, kde prioritu má nalezení a odstranění příčiny závady vozidla, namísto bezhlavého měnění drahých dílů. Jsme opravnou automobilů se spolehlivým a korektním jednáním, máme stálý tým zkušených automechaniků, kteří umí i za pomoci moderních diagnostických prostředků velmi přesně určit původ závady a za odpovídající cenu opravit. Mechanici autoservisu AZM Brno nehledají složitá řešení tam, kde nejsou třeba.

Vaši převodovku případně kopletně vyměníme za novou. Cena nové automatické převodovky vám bude sdělena předem na základě konkrétní specifikace vašeho vozidla. Výměna převodovky je složitejší úkon, než její oprava nebo provedení výměny oleje v převodovce. Prosím, berte toto na vědomí.

Vyřešíme jakékoliv závady automatické převodovky a libovolné opravy automatické převodovky, stejně tak i výměnu oleje v DSG. Provádíme i odborný repas převodovky (tzv. repas automatické převodovky, alias repas automatu).

Využijte službu "výměna oleje v automatické převodovce Brno".

V případě zájmu o opravu převodovky a výměnu oleje nás neváhejte kontaktovat. Po telefonu vám rádi sdělíme rámcovou cenu opravy převodovky. Cena výměny oleje v automatické převodovce.

Na vaši návštěvu se těší Autoservis AZM Brno - specialista na opravy automatických převodovek Brno.

-------------

Tematická specifikace služby: výměna oleje v automatické převodovce, výměna převodovky, oprava převodovky, repase automatické převodovky, výměna oleje v automatické převodovce cena, oprava automatické převodovky Brno. Uživatelé naše služby hledají i pod výrazy: automatická převodovka závady, automatická převodovka cena, cena automatické převodovky, cena výměny oleje v převodovce, automatická převodovka závady.

Dále pak také: výměna převodovky cena, výměna převodovky, repas automatické převodovky cena, repas automatu cena, repas převodovky cena, výměna automatické převodovky. Také: opravy automatických převodovek Brno, proplach automatické převodovky cena, výměna oleje DSG Brno, oprava DSG, oprava DSG 7 cena, repas automatu cena, DSG převodovka cena, výměna oleje v DSG, repas převodovky, repase převodovky, výměna oleje v automatické převodovce Brno.

 

 


Často kladené dotazy

Kolik bude stát oprava/údržba mého vozu?

U každého vozidla je cena opravy nebo údržby individuální a závisí na rozsahu práce a potřebných náhradních dílech. Doporučujeme nám poslat informace o vašem vozidle a popsat problémy, abychom vám mohli poskytnout přesný odhad nákladů na servis/opravu vašeho vozu.

Máte volný termín pro opravu/servis mého vozu?

Rádi vám sdělíme dostupnost termínů pro opravy a servis. Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Obratem vám, dle rozsahu závady či požadavku na servisní úkon, sdělíme nejbližší možný termín.

Máte náhradní díly pro můj vůz?

Náš servis disponuje širokou škálou náhradních dílů pro různé značky a modely vozidel. Spolupracujeme na denní bázi s rozsáhlou sítí dodavatelů náhradních dílů, kteří nás pravidelně zásobují. Pokud máte konkrétní požadavek ohledně náhradních dílů pro váš vůz, kontaktujte nás a rádi vám sdělíme dostupnost požadovaných dílů.

Kdy je nejlepší doba na servis mého vozu?

Jelikož poskytujeme kompletní služby servisu a pneuservisu, pak je třeba předpokládat, že servisní kalendář je u nás stále naplněn. Proto spíše doporučujeme objednat se dostatečně dopředu na servis vozidla podle doporučení výrobce. Nejlepší dobu pro servis vašeho vozidla vám můžeme určit na základě jeho historie, počtu ujetých kilometrů a výrobních specifikací. Kontaktujte nás pro konkrétní doporučení.

Jak často mám navštěvovat autoservis?

Pravidelný servis vozidla je důležitý pro jeho spolehlivý provoz a prodloužení životnosti na maximum. Intervaly se mohou lišit v závislosti na konkrétním vozidle a jeho užívání. Postupujte dle pokynů definovaných v dokumentaci pro daný automobil, nebo nás kontaktujte a my vám poradíme. Platí nepsané pravidlo, že u vozů starších 10 let, je vhodné provádět servisní kontrolu 1x ročně.

Jaký typ oleje je pro můj vůz nejlepší?

Nejlepší typ oleje pro váš vůz závisí na jeho značce, modelu, výrobním roce a doporučeních výrobce. Tudíž používejte olej, který splňuje specifikaci výrobce a je doporučení pro vaše vozidlo. To samé platí o intervalech výměny oleje.